You Are Here: Home » Jaunumi » Jaunumi

Jaunumi

Cinevilla kļūst par mākslas rezidenci

Kino pilsētā „Cinevilla” sestdien, 20. jūnijā notika „Mākslas rezidences „Cinevilla”” izstādes „Jūra līdz ceļiem” atklāšanas pasākums, kurā skatītājiem tika dota iepazīties ar šī gada mākslas rezidencē izstrādātajiem darbiem, kurus vieno viena tēma – latviešu sakāmvārdu interpretācija, apkopojot populārākos sakāmvārdus vienā izstādē, izveidojot, mūsdienu „sakāmvārdu kolekciju” jeb sakāmvārdu interpretāciju krātuvi.
Nedēļas garumā Mākslas rezidencē „Cinevilla” savus darbus radījuši jaunieši 16 jaunieši no LMA un JRRMV. Mākslas darbus vērtēja: Aigars Bikše, Sandra Plota, Juris Poškus, Una Ulme, Inga Šteimane, Baiba Vegere, Andrejs Ēķis, Elza Ēķe, Daina Gāga Ēķe, Gita Seņka, Jānis Klimanovs, Jānis Ziņģītis, un citi.
Žūrija par labāko darbu atzina Beātes Graudumas (LMA) radīto koka lodi ar „Matriksa” elementiem, darba nosaukums „Daudz galviņu, daudz padomu”. Otro vietu ieguva Agate Bernāne (JRRMV) ar darbu „Atnāca laime, pietrūka prāta”, trešo vietu ieguva Laimas Darbertes, Annas Egles un Anetes Bajāres (LMA) kopdarbs „Klūgu vīrs” pēc sakāmvārda „Kas citam bedri rok, pats tajā iekrīt”, bet ceturto un piekto vietu ieguva Rute Marta Jansone (JRRMV) ar darbu „Kā pliks pa nātrēm” un Karīna Kukore (JRRMV) ar darbu „Nelaime nenāk brēkdama”.
Visu dalībnieku darbi, visas vasaras garumā, tiks izstādīti izstāžu telpā kino pilsētā Cinevilla un būs pieejami plašākai publikai, bet 5 labākie darbi tiks iekļauti īpašā rezidencei veltītā darbu katalogā.
Iepriekšējos gados zem nosaukuma Film Art Action Party (tagad Mākslas rezidence Cinevilla) piedalījušies kopumā 100 jaunieši no dažādām ar kultūru vai mākslu saistītām mācību iestādēm, lai sevi pilnveidotu, kā arī radoši izpaustos.
Mākslas rezidences Cinevilla misija ir nodrošināt alternatīvu telpu radošām izpausmēm un cilvēku savstarpējai mijiedarbībai, lai veidotu vēstījumu mūsdienu sabiedrībai un nākošajām paaudzēm.
Mākslas rezidenci rīko Cinevilla Studio sadarbībā ar LKA Latvijas Kultūras koledža.

Scroll to top